Nowa retro Góra Parkowa

  • Post category:Aktualności

Zastanawialiście się kiedyś, czym dla Ciebie jest kolejka na Górę Parkową?

Czy wśród Was są tacy, których wagonik kolejki wywiózł na szczyt Góry Parkowej, w ramach wycieczki klasowej? A może to była pierwsza szkolna wycieczka…?
Może ktoś ma wspomnienia rodzinnej, niedzielnej przejażdżki kolejką z lodami, goframi i Rajskimi ślizgawkami na szczycie? Ktoś powracał tu z rodzicami, dziadkami?
Ktoś odnalazł swoją drugą połowę? Tyle wspomnień może łączyć się z tą blisko 85 letnią kolejką…

Wspomnienia takie przenoszą nas do momentów bogatych w uśmiechy ludzi. A gdyby tak przenieść się w czasie?
Gdyby tak poczuć klimat lat 30 dwudziestego wieku, kiedy Krynica-Zdrój całorocznie była na pierwszych stronach gazet? Zasmakować potraw, spotkać kolejarza w retro stroju, posłuchać audycji radiowej sprzed lat?
Gotowi na podróż w czasie? Zapraszam!

Wiemy już, że Kolejka na Górę Parkową, to najstarsza w Polsce kolej tego typu, wybudowana w 1937 roku. Po dziś dzień te same, dwa wagony, ze szwajcarskiej fabryki , kursują na tej trasie. Jednak odwiedziny w tym kultowym ośrodku już nigdy nie będą zwykłym przejazdem wagonikiem z dolnej na górną stację.
W ubiegłym roku w ośrodku przeprowadzono szeroko zakrojone remonty i inwestycje, które już niebawem staną się krynickim wehikułem czasu do okresu początków kolei.

Górna stacja zyskała nowe tarasy, odmienioną restaurację, wykończoną w stylu lat 30′ ArtDeco.
Stacja Dolna stanowić będzie wrota do retro epoki. Dzięki wystawie multimedialnej przygotowanej w dotychczasowej poczekalni, przeniesie ona odwiedzających w barwne lata 30’.
W barwne lata międzywojnia, choć dla nas zapamiętane, ze zdjęć z epoki, jako czarno-białe.
Ale czy na pewno były to czasy mody czarno-białej? O tym przekonamy się już niebawem.

Zapraszamy Was do niezwykłej podróży w czasie, a gdy dotrzemy do celu, będzie nam niezmiernie miło przywitać Was w Nowej Retro Parkowej….