Nowa odsłona Góry Parkowej część 1

Góra Parkowa Olśniewa historią!

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego odcinka poprzez który poznacie wszystkie nowości jakie pojawiły się w naszej kultowej, blisko 85 letniej kolejce na Górę Parkową.

To mnóstwo ażurowych, stylowych elementów architektonicznych, czy pięknych detali nawiązujących do stylu Art Deco, a także symbolizujących dominanty uzdrowiska takie jak fontanny, drzewa ponad dwustuletniego Parku Zdrojowego i oczywiście nasze oryginalne, modernistyczne wagony!

Do nowości należy również biletomat zlokalizowany przy dolnej stacji kolei, czynny 24h na dobę, tak aby umożliwić naszym turystom swobodny dostęp do zakupu biletów.

Dolna stacja przeistoczyła się w Wehikuł Czasu, to tutaj spotkacie niemalże twarzą w twarz turystów sprzed blisko 85-lat, którzy tak, jak my w XXI wieku wyjeżdżają koleją na Górę Parkową. Tutaj w archiwalnych materiałach możemy zobaczyć nie tylko dawne stroje, ale i zachowania, gesty i poczuć klimat Krynicy-Zdrój z tamtych lat.
Obraz Krynicy widocznej w tle za naszymi turystami został odwzorowany na podstawie oryginalnych map i fotografii historycznych, aby zachować autentyczność z tego okresu.

W peronie turyści doświadczą nie lada atrakcji, to właśnie tutaj wehikuł czasu przeniesie Was do dnia otwarcia kolei z 08 grudnia 1937 roku…..tego nie można przegapić!

Przejazd oryginalnymi, odrestaurowanymi wagonami dodatkowo ubarwia głos przewodnika z lat 30′ , który nie wiedząc skąd 😉 doskonale wiedział jak potoczą się losy kolejki, Parku Zdrojowego, czy toru saneczkowego na zboczach Góry Parkowej…

Pierwszy odcinek kończymy na szczycie Góry Parkowej, by w kolejnym nasza ambasadorka Zuzanna Długosz, znana jako Baba z gór mogła oprowadzić Was po odmienionym ośrodku Góra Parkowa!

Wybierz się z nami w PODRÓŻ W CZASIE do lat 30′