Góra Parkowa. Romantyczne miejsca na zimowy spacer odc. 3

Romantyczne miejsce na randkę – Źródełko Miłości na Górze Parkowej.
Deptak stanowi centrum Krynicy-Zdroju. To tutaj toczy się życie towarzyskie zarówno kuracjuszy, jak i mieszkańców. To tutaj spotkać można bratnią duszę i wspólnie pospacerować ścieżkami w Parku Zdrojowym.
W dużej mierze wybrukowane, oświetlone alejki wśród drzew, prowadzą na szczyt Góry Parkowej. W tym roku trzeba wyjść, ale na Walentynki 2022 warto zaplanować sobie wjazd Kolejką po zakończonej inwestycji.

Po obejrzeniu ze szczytu panoramy widokowej na południe, czeka nas ostatnie 20 minut spaceru, aby dojść do finałowego punktu spotkania: Źródełka miłości!
Podobno każdy, kto zaczerpnie z niego wody – będzie miał szczęście w miłości. Trzeba to koniecznie sprawdzić!
Źródełko to słaba szczawa wodorowęglano-magnezowo-sodowo-wapniowo-żelazista. Leczniczo stosuje się ją przy chorobach układu krążenia, pokarmowego oraz w zaburzeniach centralnego układu nerwowego. Jej żelazisty charakter możemy zaobserwować gdy nalejemy do przeźroczystego naczynia wody i odstawimy na jakiś czas.
Na zakończenie niech ciekawostką zostanie, że spod Góry Parkowej biją również źródła objęte komercyjnym użytkowaniem. Wśród nich warto wymienić słynną, o bardzo wysokiej mineralizacji wodę Zuber.
Do zobaczenia przy źródełku…