DZIEŃ ZIEMI 2021

  • Post category:Aktualności

Jest naszą matką, troszczy się o nas, o przyrodę, rośliny i zwierzęta. Jest nierozłączną częścią naszego zdrowia… Ziemia, to właśnie dziś pod hasłem „Przywrócić naszą Ziemię” obchodzimy jej święto.
Dzień Ziemi został ustanowiony w 1970 roku i przypada 22 kwietnia.
To 51-letnia tradycja działań na rzecz odbudowy naszej planety. Każdego roku, społeczności na całym świecie łączą się w ogromnej kampanii mającej na celu rozwiązywanie współczesnych problemów środowiskowych oraz podnoszenie świadomości ekologicznej.
W tym roku święto skupia się na naturalnych procesach i ekologicznych technologiach, które mogą przywrócić ekosystemy na świecie. Wszyscy potrzebujemy zdrowej Ziemi, dlatego odpowiedzialność za odnowienie Ziemi spoczywa na każdym z nas. Bądźmy aktywni i bądźmy częścią rozwiązania, które uczyni ten świat lepszym miejscem!
Niech każdy z nas podejmie kroki w celu przywrócenia naszej Ziemi. Zrobi coś miłego dla planety, ostatecznie zrobi coś miłego dla siebie i przyszłych pokoleń ludzi, zwierząt oraz roślin. Niech to będzie dzień sadzenia, zbierania śmieci, robienia rzeczy ze śmieci, bez korzystania ze źródeł energii, czy oszczędzania wody.
Dzień Ziemi zaczyna się z każdym dniem.
Opracowanie: Małgorzata Pasieka